Udržitelnost

Budoucnost našich dětí spočívá ve světě, který jim zanecháme.

Enviromentální udržitelnost je pro nás v J BIMBI® velmi důležitým principem, protože se věnujeme výrobkům pro děti. Jsme si vědomi toho, že děti jsou naše budoucnost a ve světě, který jim zanecháme, v tom budou žít.

Proto se každý den snažíme vyvíjet dětské oblečení a výrobky šetrné k životnímu prostředí, které nepoškozují planetu nebo mají co nejmenší dopad, a samozřejmě také zaručují nejvyšší kvalitu a bezpečnost pro děti.

Body 0-36 měsíců = menší dopad na životní prostředí

Body 0-36m se podílejí na ochraně životního prostředí, protože oblékáním dítěte do jedné velikosti od 0 do 36 měsíců snižují množství body, které je potřeba v průběhu růstu dítěte. Tím se šetří energie a voda na výrobu a omezují se problémy s likvidací.

Pojďme si to spolu spočítat:

Klasická body jsou zastoupena v průběhu prvních 36 měsíců života dítěte přibližně 9 velikostmi; za předpokladu, že s růstem „přeskočíme“ několik velikostí a na jednu velikost je potřeba přibližně 10 kusů, dítě by během prvních 3 let svého života spotřebovalo přibližně 50 kusů body (5 velikostí x 10 kusů).

Proto je tedy 50 body naprosté minimum, ale víme, že množství použitých nebo alespoň zakoupených body se může zvýšit, pokud vezmeme v úvahu impulzivní nákupy („to je moc hezké, to si musím pořídit!“), které ve skutečnosti nejsou potřeba. Kromě toho jsou tu body, která se kupují jako náhrada za ta, která se poškodí/zašpiní, a ta, která dostáváme jako dárky od přátel a příbuzných, zejména v prvních měsících, kdy dítě roste rychlostí světla a mnoho věcí zůstává nevyužito.

S dětskými body J BIMBI®, která jsou univerzální a lze je tedy nosit od narození až do 3 let věku dítěte, teoreticky postačí 10 body (1 velikost x 10 body), čímž se ušetří 40 body pro každé dítě!

Vezmeme-li v úvahu tento výpočet v celostátním měřítku a přibližně 400 000 narozených dětí ročně, počet body, která by bylo možné potenciálně ušetřit jen v Itálii, činí 16 milionů!

Organická bavlna = úspora zdrojů a ohleduplnost k životnímu prostředí a lidem

Body J BIMBI®, která vždy měla certifikát OEKO-TEX®, tj. neobsahovala škodlivé látky, se nyní mohou u modelů Bio Cotton pochlubit také certifikátem GOTS, protože jsou vyrobeny z organické bavlny.

Body J BIMBI se vyrábí v pečlivě vybrané společnosti, která je držitelem certifikátu SA8000, což je důležité etické potvrzení, které umožňuje řídit a kontrolovat každou činnost a proces s ohledem na pracovní podmínky lidí. Konkrétně je brán ohled na lidská práva, dětskou práci, práci mládeže a dětí obecně, profesní rozvoj, zvyšování kvalifikace a růst, pracovní dobu a odměňování, zdraví a bezpečnost pracovníků.

- 71 % VODY

na pěstování se spotřebuje méně vody, protože organické zemědělství využívá přirozené srážky a organicky obdělávaná půda zadržuje až o 30 % více vody.

- 62% ENERGIE

úspora energie potřebné na výrobu v porovnání s běžnou bavlnou.

POUŽÍVÁNÍ PŘÍRODNÍCH HNOJIV

podpora zdravých ekosystémů a zlepšování kvality půdy.

ŽÁDNÉ CHEMICKÉ PESTICIDY

Přírodní řešení chrání zdraví pracovníků, půdu a ekosystém a zabraňují znečištění vody.

BEZ GMO (geneticky modifikovaných organismů)

Skleněné kojenecké láhve = více hygieny a méně plastů

Kromě toho, že je sklo bezpečný, hygienický a dokonale sterilizovatelný materiál, je také přírodní, šetrný k životnímu prostředí a 100% recyklovatelný. Volba skleněné kojenecké láhve znamená zajištění větší hygieny pro děti v prvních měsících jejich života, kdy ji nejvíce potřebují, a zároveň snížení spotřeby plastů, což je problém, který trápí naši společnost a proti kterému stojí za to bojovat i takovými malými gesty, jako je toto.

Zodpovědné balení = více recyklace a méně plastů

Snažíme se snížit a nakonec odstranit všechny plastové obaly našich výrobků a nahradit je případně recyklovaným papírem a lepenkou s certifikátem FSC.

Pokud jde o obaly, které zůstanou plastové, všechny jsou recyklovatelné a jsou navrženy tak, aby se daly znovu použít (například obaly na dudlíky, lze použít jako nádoby a sterilizátory do mikrovlnné trouby).